IFTE Hakkında

  1. Ana Sayfa
  2. Hakkında

İSTANBUL HAVACILIK EĞİTİM FUARI

IFTE 2020 İstanbul

Ülkeler arasında hızla artan ticari, sosyal ve kültürel ilişkiler sonucu, zamanı verimli kullanmak ve hızlı ulaşım önemli kavramlar haline gelmiştir. Küreselleşme ulaşımı uluslararası bir gereksinim haline getirmiş bunun sonucu olarak havacılık ilgi gören, en çok tercih edilen ve hayati önem taşıyan bir endüstri haline gelmiştir.


Havacılık sektöründeki bu hızlı büyüme süreci, kalifiye personel ihtiyacını doğurmuştur. Bu bağlamda, havacılık eğitimi veren kurum ve kuruluşlar sektöre kalifiye personel yetiştirmek adına kritik bir yere sahiptir.


IFTE, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşların uluslararası düzeyde bilinilirliğini arttırarak işbirliği zemini hazırlamak, havacılık eğitimleri ile ilgili tüm detaylı bilgileri son kullanıcıya sunmak, sektörle ilgili gelişmelerden ve fırsatlardan sizleri haberdar etmek için düzenlenen etkili bir platformdur.


IFTE 2020’de sektöre ait en güncel yenilikler, havacılığın dünyadaki en etkin temsilcileri ile sizleri de en iyiler arasında görmekten ve sizlere bu imkanını sunmaktan onur duyarız.


VİZYON


Havacılık eğitimlerinde Türkiye'nin evrensel standartlara ulaşmasına katkıda bulunmak, Asya, Avrupa , Amerika'da bulunan eğitim merkezlerindeki imkanların görülmesiyle, sektörel gelişimin dünya ile aynı anda takip edilebilmesini sağlamaktır.


MİSYON


Havacılık eğitimlerinde; dünya standardını Türkiye'de hayata geçirerek, sektörün gelişmesine sağladığımız katkıyı her sene daha da arttırmak, genç ve dinamik nüfusumuzla havacılık eğitimlerinin kalbinin Türkiye'de atmasını sağlamaktır.